Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

bikerbob

Slovenský víkend

81 fotek červenec 2019 67 zobrazení
Společného dovolenkování letos moc nebylo, tak jsme s Evičkou vyjeli na prodloužený víkend na Slovensko. Počasí bylo krásné. Slunce svítilo, teploty žádný extrém, ideální na motocykl. Na naší první zastávce u Ružomberka v Salaši Krajinka nakoupila Evča slovenské sýry na cestu. Na oběd jsme se zastavili v restauraci R66 v Liptovském Mikuláši. Hospoda má sice pěknou motorkářskou výzdobu ale díky své velikosti připomíná spíše jídelnu. Na druhou stranu i v tak přeplněné velké hospodě jsme dostali jídlo během pár minut. Pak jsme jsme si udělali krátkou zastávku v nedalekém Heliportu. Domek postavený na střechu je sice dost zajímavý ale 6 € za vstup se mně zdá trošku dost. Vzhledem k sousedící Tatralandii se ale asi není čemu divit. Za Liptovskou osadou se zatáhlo, museli jsme do nepromoků a kopec přes Donovaly jsme projížděli ve vydatném dešti. Při příjezdu před prodejnu Harley-Davidson v Banské Bystrici ale už nebylo po mracích a dešti ani památky. Prohlédli jsme si prodejnu HD i Triumphu a pak pokračovali až do ubytování U bylinkárky v Hrušově. Náš domek už byl odemčený a ubytovaní sousedi nás do něj uvedli. Paní majitelka přijela až v podvečer a s Evčikou vesele plkaly do tmy. Od později dorazivšího majitele jsme dostali navrch lahvinku červeného na večer :-)
V pátek dopoledne šla Evička na masáž a levandulovou koupel. Já po chvilce lelkování u domku vylezl na sousedící kopeček, kde má v budoucnu stát menší rozhledna. Zatím tam jsou jen základy a kovové lešení. V poledne vyjíždíme do Krupiny. Vybraná restaurace City Club z Google recenzí byla nějak zašitá a tak jsme dali zavděk restaurací hotelu Slovan s označením S club. No, nebyla to dobrá volba ;-) Po poledni už začal dost velký pařák. Nedalekou rozhlednu v Krupině jsme našli celkem rychle. Jen nás zmátla úzká šotolinová cesta kolem zahrad a do kopečku jsme tak vystoupali zbytečně pěšky. Z rozhledny jsme jeli na hrad Bzovík. Je to opravovaná zřícenina v rámci národního programu zapojování nezaměstnaných. Někteří z nich se měli čile k světu, některé jsme za dobu naší návštěvy neviděli na nic sáhnout :-D Po Bzovíku nás ještě čekala návštěva zámku Modrý Kameň s muzeem hraček. Po nákupu ve Veľkém Krtíši jsme už jeli do naší chalúpky udělat si veget večer. Při chystání ohýnku se objevil bratr majitele, který areál penzionu spravuje a Evča si s ním domluvila porci pečeného kapra. Na ohni si tak opekla jen jeden špekáček jako svačinku. To já si opekl oba oštiepky a k tomu předeem orestovanou zeleninu :-) Po nezbytném odpočinku nacpaných břůšek jsme ještě pod tmavou hvězdnnou oblohou zapadli do sjednané vířivky, která je na terase penzionu.
V sobotu ráno opouštíme krásné prostředí Krupinských kopců a jedeme do Penzinku. Cestou děláme zastávku v Brhlovcích, kde je zajímavá památková rezervace Skalné obydlie. Začíná být opět pořádné horko a cesta do Penziku vedoucí po otevřené krajině nám dává dobře zabrat. Obědváme ve Slovenském Grobu vyhlášeném svými husími specialitami. V horku si ale Evička dává jen paštiku z husích jater a já rizoto. Na nic jiného není chuť :-) Po příjezdu do penzionu už jen padáme do postele a musíme chvíli vydechnout. V pozdním odpoledni se pak procházíme centrem Pezinku, kde to k našemu překvapení hučí jak ve včelíně. Nespočet kavárniček lemujících ulice je plných hostů a poblíž jednoho ze čtyřech kostelů v centru města probíhá i jakýsi vinný jarmark.
V neděli ráno už nic moc nevymýšlíme. Jen se krátce zastavujeme za kamarádem Edym u Skalice, kde přečkáme menší přeháňku a pak "suchou nohou" jedeme až domů. Právě včas. Pár minut po návratu se v Rožnově spustiln pěkný slejvák.

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron